1987 yılında Taner ARSLAN tarafından kurulan BATI EGE MERMER, Aydın’ın Söke ilçesinde ufak bir mermer atölyesi olarak mermer sektöründeki yerini aldı.1991 yılında Aydın’ın Germencik ilçesi’nde fabrika kurarak ebatlı seri üretimine başladı. 2007 yılına kadar, Manisa Kula’da “Light Travertine”, “Reale Travertine”, “Noce Travertine”, Antalya Elmalı’da “Lykia Marfil Beige”, “Limestone Reale”, Denizli’de “Noce Travertine”, “Pink Crystal” ocakları ile sektördeki önemli isimler arasına adını yazdırdı. 2007 yılında Antalya Elmalı’da açtığı Türkiye’deki ilk ve tek “Myra Beige” ocağı ile yurtiçi ve yurtdışındaki sektörün önde gelen inşaat ve proje firmalarıyla bir çok projeye imza attı.

2009 yılında şirket kurucu Taner ARSLAN’ın vefatı üzerine şirketin yönetim kurulu başkanlığına Olcay ARSLAN getirildi. 2010 yılında Antalya Saklıkent’te “Taner Beige” ocağını açan ve 2012 yılında büyük yatırım yaparak bütün makine parkını yenileyen Olcay ARSLAN yönetimindeki BATI EGE MERMER, 2015 yılında da Antalya Elmalı’da “Olmi” ve Mersin Bozyazı’da “Spider Brown” ocaklarını faaliyete geçirdi. Doğal taş üretiminde ve Aydın vergi rekortmenleri listesinde ismini hep ilk sıralara yazdıran BATI EGE MERMER 2012 yılından beri ihracatçı firması olan AYTAN MADENCİLİK ile Türkiye’nin ilk 1000 ihracatçısı arasında yer almaktadır. Bugün Antalya Elmalı ve Antalya Saklıkent ve Mersinde bulunan toplam dört ocağı, Aydın Germencik’te bulunan fabrikası, genç ve dinamik kadrosuyla kalite anlayışından ödün vermeden tüm güç ve güvenilirliliği ile Türkiye’nin doğal taş ve mermer sektörünün lider ve öncü firmalarından biri olmaya devam etmektedir.

Vizyonumuz

Türkiye'nin en önemli mermer şirketlerinden biri olan Batı Ege Mermer çalışanlarıyla birlikte kaliteden ödün vermeden müşterilerinin tatminini sağlayarak hizmetler sunmayı amaçlar. Bu yolda gördüğü en önemli kavram güvendir. Kalitede ve hizmette en iyi olmak ana hedefimizdir.

Misyonumuz

Batı Ege Mermer olarak misyonumuz güvenilir, kaliteli ve çevreye duyarlı üretim yaparken, gücümüzü aldığımız Türk insanına ve Türk ekonomisine daha da güç katmak ve bir dünya şirketi olmaktır.